Figyelem! Az eredeti kiírás az MKSZ javaslatára módosult!

Az új kiírás

VERSENYKIÍRÁS

XVII. Balaton Kupa

Célja: A Balaton partján a sportág népszerűsítése. A csapatok részére felkészülési lehetőség biztosítása a hazai és nemzetközi versenyeken való eredményes szerepléshez.

A rendezvény fő védnöke: Fonyód Város Önkormányzata Hidvégi József polgármester

Rendező: Somogy Megyei Kézilabda Szövetség

Helye: Fonyód  Városi sportcsarnok

Ideje: 2018. augusztus 19-23.

Lányok:                                                                            Fiúk:

Ifjúsági 2000.01.01 – 2004.12.31 között szül. Ifjúsági 1999.01.01 – 2003.12.31 között szül

Serdülő 2003. 01.01. – 2006. 12.31 között szül. Serdülő 2002. 01.01 - 2005. 12.31 között szül.

U15 2004. 01.01. – 2005. 12.31 között születettek

U14 2005. 01.01- 2006.12.31 között születettek

U13 2006. 01.01 -2007. 12.31 között születettek

U12 2007.0101 – 2008. 12.31 között születettek

U11 2008. 01.01 – 2009.12.31 között születettek

Sportegyesületek, iskolák, baráti vagy bármilyen szerveződésű csapatokat várunk. A torna idején egy játékos a saját és az annál eggyel magasabb korcsoportban is szerepelhet! De ugyanabban a korosztályban induló másik csapatban nem versenyezhet!

Csapatlétszám: megkötés nincs

Nevezési határidő: 2018. június 30.

Nevezni az MKSZ felületén a 34-es menüpont alatt. Nevezés előtt kérjük felvenni a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeken, mert minden korosztályban létszám limit van.

Levélcím: Ősz János   8716 Mesztegnyő, Vörösmarty u. 106. Telefon/Fax: 85/329-137  vagy  30/9398-127 E-mail: oszjanos51@ gmail.com A versennyel kapcsolatos további információk is a fenti címen kaphatók.

Igazolás: Az érkezés alkalmával külföldi csapatok esetén a versenybizottságnál az összesítő névsorral (orvosi igazolás), diákigazolvánnyal, útlevéllel. Hazai csapatok esetén a résztvevők névsorát fel kell tölteni az MKSZ Rögzítői rendszerébe (http://www.keziszovetseg.hu/pr_iroda/program/pr_34.asp). Minden mérkőzés előtt a versenyjegyzőkönyv aláírását megelőzően, a csapatvezető jogosult az igazolások megtekintésére, de azt követően további reklamációra nincs lehetőség. Vitás esetben a játékosnak kell hitelt érdemlően igazolnia személyazonosságát.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy minden mérkőzés előtt legalább fél órával az ONLINE csapatlistát ellenőrizze (mezszám, játékoslista, hivatalos személy), hogy a mérkőzések időrendjét tartani lehessen!!!!

Lebonyolítás:

A korosztályonkénti szakmai követelmények megegyeznek az MKSZ versenykiírásaival. Korcsoportonként - a nevezésektől függően- a csapatokat csoportokba sorsoljuk, a csoporton belül körmérkőzéses formában döntik el a csapatok a helyezéseket. Majd ezt követően középdöntő, döntő következik. Ha a kategóriában csak egy csoport van, akkor az 1-4 helyezettek rájátszással döntik el a végső sorrendet. Minden helyezést eldöntünk. A szervezők fenntartják azt a jogot, hogy a jelentkezők létszámát figyelembe véve készítsenek csoportbeosztást, de azt biztosítani kívánjuk, hogy minden csapat legalább 4 mérkőzést játsszon. Amennyiben egy kategóriában a jelentkezők száma nem éri el a hármat, akkor másik csoporttal összevonjuk, vagy abban a kategóriában nem rendezünk versenyt.

A versenyen az MKSZ részéről szúrópróba szerű ellenőrzés várható.

Labdaméretek:

MKSZ Versenykiírása szerint!

Játékidő:

Minden kategóriában 2 x 15 perc, 5 perc szünettel. Időkérés félidőnként egy alkalommal 1 perc. Time out csak sérülésnél és időkérésnél van A helyosztóknál döntetlen esetén 2 x 5 perc hosszabbítás, majd büntetődobások döntenek.

Kiállítás: Minden kategóriában 1 perc

Díjazás: A korcsoportok 1-3 helyezettjei serleg, érem díjazásban, a további helyezettek oklevél díjazásban részesülnek.

Kategóriánként külön díjat kap: a gólkirály, a legjobb mezőnyjátékos, a legjobb kapus, a legsportszerűbb csapat.

Egyéb: A mérkőzéseken a jelen versenykiírás valamint a Kézilabda sportág verseny-és játékszabályai a mérvadók. A helyezések eldöntésénél a gólkülönbség, a több lőtt gól, az egymás elleni eredmény dönt.

Óvás a mérkőzést követő egy órán belül, írásban a versenybizottsághoz benyújtva, az 5000,- Ft-os óvási díj egyidejű befizetése mellett.

Ha valamelyik csapat nem jelenik meg a kiírt kezdési időpontban az ellenfél 10:0-ra nyer. A súlyosan sportszerűtlen vagy a szabályokat durván megszegő csapatot a versenybizottság kizárja és eredményeit megsemmisíti! Az a játékos vagy hivatalos személy akit a mérkőzés játékvezetői a játékvezető, versenybíró megsértéséért, durva szabálytalanságért kizártak a következő egy mérkőzésen nem szerepelhet!